Elektrické autíčko zajistí zábavu, ale může být prospěšné i pro zdravý rozvoj dítěte

Elektromobily nejsou výsadou jen dospělých a auta na hraní potěší i holky. Nevěříte? Elektrické autíčko pro děti tyto parametry splňuje. Navíc se jedná o hračku, která nejen pobaví, ale může být i prospěšná pro zdravý rozvoj dítěte.

Dětské elektrické autíčko vychází ze skutečného vozu, je vybavené výkonnou baterií a umí v podstatě jezdit podobně jako klasický automobil. Jen je samozřejmě přizpůsobeno dětským možnostem a potřebám – zrychluje, jezdí do kopce, brzdí a dobře se ovládá. Děti si mohou vybírat dle vkusu modely třeba od BMW, Land Roveru nebo Audi, stejně tak i jejich barvy.

Elektrické autíčko mohou řídit i ti nejmenší

Většina výrobců doporučuje minimální věk pro řízení dětského elektrického vozítka 3 roky, nicméně tato hranice se liší kus od kusu. Také byste před koupí měli vzít v potaz schopnosti dítěte. Některá dětská autíčka mohou být vhodná pro starší, jiná pro mladší děti. Určité modely jsou vybaveny dálkovým ovládáním pro rodiče, případně i omezovačem rychlosti, a tak je mohou používat také mladší prckové. Ty rovněž potěší světelné a zvukové efekty, kterými je auto pro děti vybaveno.

Elektrické autíčko
Foto: Pexels

Přínosy elektrického auta pro děti

Jízda na dětském elektrickém autíčku může být dokonce prospěšná pro rozvoj dětí. Pomáhá totiž ke zlepšení koordinace, rovnováhy, motorické dovednosti či prostorového vnímání. Podporuje také schopnost orientace v okolí a také může napomáhat k soustředění.

Především je to ale zábava. Děti díky autíčku chtějí ven na čerstvý vzduch, což lze spojit i s dalšími venkovními volnočasovými aktivitami. S elektrickým autem pro děti je možné vymýšlet různé hry, hrát si na dopravu a tím dávat dítěti první základní lekce pravidel silničního provozu.

Vždy je však důležité dbát na maximální bezpečí malého řidiče. Jízda musí vždy probíhat pod dohledem dospělé osoby na místě, které je z hlediska skutečného provozu bezpečné, například doma na zahradě, v parku nebo na dětském hřišti. Nikdy to nesmí být na ulici nebo na parkovišti.

Kolik elektrické autíčko pro děti stojí?

Cena auta pro děti se liší v závislost na modelu, výkonu či velikosti. Nejlevnější elektromobily stojí několik set korun, prémiové i několik tisíc. Před nákupem si stanovte dle vašich finančních možností maximální cenu a poté se s radostí pusťte do vybírání toho nejlepšího modelu.