Jak se vyrábí igelitové tašky a plastové fólie
Základem každé igelitové tašky, pytle či jiného plastového obalového materiálu je plastová fólie, ze které se následně vyrábí konečné produkty. Jak tato fólie vzniká, si přiblížíme na následujících řádcích.
Krok 1: Výroba fólie
Na začátku stojí PE granulát, což je polotovar, ze kterého se na vyfukovacím stroji, takzvaném extruderu, vyfukuje fólie. Ta se následně strojově navíjí do rolí. Granulát, který je základem každého plastového výrobku, je vyráběn dvěma způsoby. Buďto je syntetizován ze základních surovin nebo vzniká z recyklovaných plastů. Vzniklá fólie je čirá, ale lze ji dobarvit do různých odstínů.
Krok 2: Barvení
Pokud nejde o potravinové nebo balící fólie, pak většina zákazníků samozřejmě požaduje dobarvení a potisk výsledného výrobku. Toho lze dosáhnout flexotiskovými stroji, které zajišťují vysokou kvalitu potisku i špičkovou barevnost včetně přechodů. Zákazník může volit potisky od jednoduchých barevných vzorů až po složitá loga či obrázky.
Krok 3: Svařování a finální úprava
Posledním krokem na cestě k igelitce nebo pytli je svařování. K tomu je potřeba svařovací stroj, který vytvoří přesné rozměry daného výrobku. Když to napíšeme zjednodušeně, v podstatě se tak vyřeže taška přesně dle daných rozměrů a svaří se na požadovaných stranách.
Krok 4: Spolehlivý partner
Pokud hledáte producenta, který by se postaral o výrobu vaší reklamní tašky nebo hledáte-li spolehlivého dodavatele fólií, obraťte se na firmu Van Gillern. Jde o jednoho z hlavních tuzemských výrobců a dodavatelů obalů s více jak třicetiletou zkušeností.
Především reklamní tašky jsou stále jedním ze zásadních způsobů propagace značky. Díky takové tašce budete na očích. Jen málokterý obdarovaný zákazník totiž tašku hned vyhodí, ale využije ji dále na nákupy či přenos věcí a vám tak dělá dále reklamu. Tašky s potiskem se také hodí v B2B komunikace pro předávání dokumentů a podobně.