Půjčky pro start-upy a jejich specifika

Máte zajímavý podnikatelský záměr, ale v bance si vás jen vyslechnou a peníze k rozjezdu neposkytnou? To se obzvláště za aktuálních podmínek, kdy inflace nabírá na obrátkách, stává více a více start-upům. Věděli jste, že půjčky pro start-upy lze sjednat i v nebankovním sektoru?

Start-upy to nemají u bank jednoduché

Začínající a inovativní projekty to při rozjezdu nemají lehké. Pokud nedisponují vlastními finančními prostředky nebo jinou podporou, bez úvěru se neobejdou. Půjčky a úvěry pro podnikatele poskytují banky po předložení podnikatelských plánů, řeší všemožné detaily a žadatel nakonec na úvěr nemusí dosáhnout, obzvláště pokud jde o krátkodobé půjčky. Neposkytnutí úvěru pak může zhatit ambiciózní plány, protože bankovní domy nevidí u mnoha začínajících projektů žádné záruky.

Dalším možným krokem je nebankovní půjčka. V takovém případě nemusí žadatel dokládat podnikatelský záměr. Potřebuje jen živnostenské oprávnění a nemovitost, kterou bude ručit. Zde je potřeba oslovit ověřenou společnost, se kterou bude možné se domluvit nejen na splátkovém kalendáři a dalších potřebných náležitostech, ale také na podmínkách, co se stane, když nebudete moci splácet. Férové společnosti se snaží v takové situaci pomoci, například krátkodobým odkladem splátek nebo úpravou splátkového kalendáře.

Jakmile se vám podaří získat peníze, nemusíte složitě předkládat, na co jste je využili. Ideální volbou pro start podnikání jsou střednědobé půjčky. Ty jsou výhodné zejména v případě, kdy podnikatel potřebuje investovat nebo nakoupit zboží pro začínající projekt. Splatnost těchto úvěrů se pohybuje v řádech měsíců, proto nebudete uvázáni dlouho, ale získáte finanční injekci pro start.

U půjčky to nemusí končit

Půjčky pro živnostníky a OSVČ řeší každá férová společnost poskytující úvěry individuálně, proto se nebojte povyprávět jim váš skvělý plán. Můžete se domluvit i na finančním poradenství či účetnictví.